PAKETLEME TEKNİKLERİMİZ

MAP Ambalajlama Teknolojisi

 

Ürünler -45 °C'lik spiral freezer içerisinde ani şoklama ile dondurulmaktadır. Dondurulmuş ürünler otomatik makineler ile el değmeden paketlenerek -18 °C'lik depolara alınmaktadır. Satış noktalarına -18 °C'lik ısı rejimi olan araçlar ile ulaştırılmaktadır. MAP (Modified Atmospher Packing / Modifiye Atmosfer Paketleme); üründeki kimyasal, mikrobiyolojik olayları engelleyerek bozulmayı kontrol altına almak ve ürünün raf ömrünü uzatmak, son tüketim tarihine kadar ürünün tazeliğini muhafaza etmek için geliştirilmiş bir ambalajlama teknolojisidir. Doğal ve işlem görmüş gıdalar tüketim anına kadar geçen sürede depolama ve satış sırasında belli bir değişime uğramaktadırlar. Değişim ilerledikçe besin değerleri azalmakta ve ürün de duyusal nitelikte gözle görülür farklar oluşmaktadır. Bu tür durumları ortadan kaldırmak, raf ömrü uzun ve taze kırmızı et renginde ürünler elde etmek için MAP teknolojisi kullanılmaktadır. Üretimde kimyasal katkılar ve koruyucular kullanmadan, gıdanın etrafını saracak atmosferin değiştirilmesi ile elde edilen MAP teknolojisinde, O2 (Oksijen), CO2 (Karbondioksit) gazları kullanılmaktadır. CO2 bakteriostatik etki, O2 etin kırmızı renginin korunmasın sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Ürünün özelliklerine bağlı olarak belirtilen gazların farklı konsantrasyonları kullanılır. Etin ilk günkü tazeliğini 0-4° derecede 10 gün, -18° derecede 6 ay boyunca korumasını ve besin değerini kaybetmeden tüketilmesini sağlayan MAP ambalajlı ürünler %100 gıda güvenliğine sahip ürünlerdir.

SPIRAL Freezer Ambalajlama Teknolojisi

Ürünler -45 °C'lik spiral freezer içerisinde ani şoklama ile dondurulmaktadır. Dondurulmuş ürünler otomatik makineler ile el değmeden paketlenerek -18 °C'lik depolara alınmaktadır. Satış noktalarına -18 °C'lik ısı rejimi olan araçlar ile ulaştırılmaktadır.

 

 

VAKUM Ambalajlama Teknolojisi

 

Vakum paketleme, et endüstrisinde kalitenin korunması ve raf ömrünün uzatılması amacıyla en sık kullanılan yöntemlerden birisidir. Gaz geçirimsiz veya amaca göre belirli düzeyde gaz geçirgenliğine sahip bir ambalaj içerisindeki havanın, belli bir basınç altında vakum yoluyla uzaklaştırılması ve yerine herhangi bir gaz doldurmadan paketin kapatılması işlemidir. Bu sayede aerobik bozulmalara neden olan mikroorganizma ve oksijen kaynaklı bozulmalar azaltılmış olur. Paket içindeki oksijen azlığına bağlı olarak etin parlak rengi kaybolmaktadır. Ürünün hava ile teması sonrasında renk normal haline dönmektedir.

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR